Masło Shea, nazywane też bardzo często masłem karité, to olej, który wydobywa się z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Shea ma formę twardego masła o biało-beżowym odcieniu, który po rozgrzaniu w dłoniach przybiera konsystencję płynnego i tłustego oleju. Warto zaznaczyć, że masło Shea wykorzystuje się nie tylko w kosmetyce, ale też w gastronomii jako naturalny i zdrowy olej do smażenia, który jest źródłem wielu drogocennych witamin i minerałów.
Choć czyste masło Shea doskonale sprawdza się jako dodatek do wielu dań, to zdecydowanie bardziej znane jest ze swoich wielofunkcyjnych właściwości kosmetycznych - jest to bardzo popularny składnik różnorodnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Z czego słynie masło Shea? Doskonale regeneruje i odżywia skórę, dzięki czemu sprzyja szybszemu gojeniu się ran. Jest bogatym źródłem witamin A i E, które odpowiadają m. in. za opóźnianie procesów starzenia się skóry i jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Masło Shea skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (mrozem, chłodem, słońcem i wiatrem), a dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia.
Masaż Shea wykonywany jest za pomocą naturalne, tłoczonego na zimno masła Shea bez dodatków aromatów oraz kolorów Stanowi połączenie ajuwerdyjskiej filozofii masażu wraz z technikami akupresury. Ma on na celu usprawnienie układu odpornościowego i nerwowego oraz przyspieszenie wydalania nadmiaru wody z organizmu poprzez stymulowanie porów skórnych. Jest to odmiana tradycyjnego tajskiego masażu, która używa silnego nacisku i głębokich rytmicznych ruchów wzdłuż linii Sen. Zabieg ten ma na celu odblokowanie, zrównoważenie i przywrócenie naturalnego przepływu energii, a tym samym utrzymanie równowagi we wszystkich narządach i układach w organizmie, zapobiegając w ten sposób złemu samopoczuciu, umożliwiając ciału samo-uzdrawianie i efektywną pracę. Ten typ masażu jest idealny dla każdego, kto jest szczególnie zestresowany, potrzebuje ożywienia lub równowagi, lub dla tych, którzy po prostu doceniają właściwości lecznicze i relaksacyjne wynikające z silnego nacisku na mięśnie i specjalne punkty ciała.