Refleksologia w Poznaniu (Przeźmierowie) Zamów teraz

Refleksologia, lub terapia "zonowa" – metoda terapii holistycznej. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami, które znajdują się na stopach, rękach oraz twarzy. Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

Tajski masaż stóp i nóg (refleksologia)
Tajski masaż głowy (refleksologia)

Według refleksologii ciało ludzkie dzieli się na 5 par stref, zwanych zonami, które biegną od czubka głowy do stóp i rąk, gdzie znajdują swoje zakończenie w obszarach refleksów. Jeśli któryś z organów jest obecny w jednej lub dwu zonach, odpowiadający mu obszar refleksów można znaleźć w tej samej strefie na stopach. Kiedy uciskamy te miejsca, stymulujemy przepływ energii, która ma działać uzdrawiająco na znajdujące się w zonie narządy.

Refleksologia, będąc terapią holistyczną, opiera się na koncepcji, w której cały ludzki organizm znajduje swoje odbicie w poszczególnych jego częściach. Zgodnie z tą teorią żaden z organów nie funkcjonuje w izolacji, ale współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii. Poprzez pracę na refleksach stóp refleksolog ma powodować usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadzić organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej.

Refleksologia Poznań (Przeźmierowo) - wskazania

Masaż refleksologiczny jest zalecany szczególnie przy następujących dolegliwościach: bólach zlokalizowanych w kręgosłupie, karku; problemach ze sztywnymi mięśniami; bólach głowy i migrenach; schorzeniach zatok; bezsenności; problemach z utrzymaniem wagi; schorzeniach pęcherza moczowego; infekcjach górnych dróg oddechowych; schorzeniach układu pokarmowego takich jak zgaga, zespół jelita drażliwego; egzemach i trądziku u dorosłych.

Przeciwwskazania

 • ciąża o prawidłowym przebiegu (nie należy masować refleksów narządów rozrodczych);
 • ciąża zagrożona;
 • ciężkie infekcje przebiegające z gorączką;
 • złamania;
 • uszkodzenia stóp;
 • choroby wymagające leczenia chirurgicznego;
 • grzybica stóp;
 • stany zapalne naczyń żylnych i układu limfatycznego.

Refleksologia Poznań (Przeźmierowo)

W naszym salonie Thai World oferujemy wykonanie różnego rodzaju masaży: klasycznych, relaksacyjnych i na gorąco. Wystrój oraz klimat, jakie panują w tym miejscu, sprawią, że poczujesz się tak, jak w Tajlandii. Wykwalifikowany personel zapewnia najlepszą jakość wykonywanych usług. Masażystki zdobywały swoje doświadczenie właśnie w tym kraju, dlatego poziom obsługi odzwierciedla standardy azjatyckie. Jeśli interesujesz się tajskimi technikami, zapraszamy na specjalistyczny masaż - refleksologię w Poznaniu (Przeźmierowie). Dowiedz się, czym jest refleksologia i jakie są jej zalety.

Refleksologia w Poznaniu (Przeźmierowie) - czym jest?

Stopa człowieka posiada tysiące zakończeń nerwowych, które są połączone z mózgiem. Refleksologia jest niezwykłą formą terapii, którą wykonuje się najczęściej właśnie na stopach, ale także dłoniach, twarzy i uszach. Charakteryzuje ją podejście holistyczne. Zabieg polega na uciskaniu punktów zakończeń nerwowych. Są one nazywane są przez masażystów refleksami. Uciskanie tych obszarów wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz poprawia funkcjonowanie organizmu. Taki zabieg wymaga niezwykłych umiejętności, doświadczenia i wprawy, którą jesteśmy w stanie Ci zapewnić. Praca nad uciskiem punktów nerwowych pobudza przepływy impulsów oraz wzmaga ukrwienie narządów wewnętrznych. Organizm bardzo szybko się regeneruje i wraca do formy.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla zdrowej osoby, natomiast pojawienie się dyskomfortu podczas masażu może świadczyć o tym, że organizm boryka się z jakimś problemem. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę sprawia, że klient jest w pełni zrelaksowany i czuje się komfortowo podczas sesji. Wybór serii masaży zapewnia spektakularne efekty i przynosi wiele korzyści, które w niedługim czasie odkryjesz

Refleksologia w Poznaniu (Przeźmierowie) - zapraszamy do Thai World SPA

Jeśli udasz się na zabieg refleksologii lub zdecydujesz się na serię terapii, odzyskasz równowagę ciała i ducha. Znacznie poprawi się jakość Twojego życia, a wszelkie dolegliwości fizyczne znikną. Refleksologia sprawi, że odzyskasz wewnętrzny spokój, zniknie napięcie w ciele spowodowane stresem i nerwowymi sytuacjami. Odczujesz niezwykły przypływ energii, dzięki oczyszczeniu, a także stymulowaniu układu nerwowego. Zabieg pomaga w walce z problemami na tle emocjonalnym, takimi jak depresja i zaburzenia nerwowe. Refleksologia gwarantuje regenerację oraz wzmocnienie całego organizmu.

Refleksologia w Poznaniu (Przeźmierowie) zapewni Ci wewnętrzny spokój i pełnię optymizmu. To pozwoli Ci odkryć życie na nowo!

Masaż relaksacyjny Poznaniu (Przeźmierowie)

Jesteś przemęczony, zestresowany i spięty? Dokucza Ci ciągły ból, który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie? Chcesz zregenerować swoje ciało i umysł? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, masaż relaksacyjny w Poznaniu (Przeźmierowie) jest właśnie dla Ciebie!

Masaż relaksacyjny – jak sama nazwa wskazuje – stosuje się głównie w celu złagodzenia napięcia w ciele, które jest spowodowane trudnościami dnia codziennego - stresem związanym z pracą czy zmęczeniem pojawiającym się wskutek regularnych treningów. Wraz ze zmianą trybu życia, coraz więcej osób boryka się z nieprzyjemnymi schorzeniami. Brak ruchu i ciągły, towarzyszący nam stres niestety przyczyniają się do złego samopoczucia. Masaż polecany jest nie tylko tym, którzy odczuwają jakiekolwiek dolegliwości bólowe, o takim zabiegu warto pomyśleć również przy problemach z zasypianiem, oddychaniem, a nawet przy częstym stresie, paraliżującym całe ciało. Masaż przywróci harmonię nie tylko Twojemu ciału, ale również umysłowi.

Profesjonalny masaż relaksacyjny w Poznaniu (Przeźmierowie) wykonywany przez doświadczone masażystki z Tajlandii i Indonezji

Właścicielką naszego salonu jest Tajka, pracuje w nim grono niezwykle utalentowanych i doświadczonych kobiet, które swoje umiejętności doskonaliły przez lata właśnie w Tajlandii. Przestronny, oryginalnie urządzony salon masażu pozwoli Ci poczuć prawdziwy, azjatycki klimat. Ponadto przestronne wnętrze i duża powierzchnia lokalu gwarantują Ci stuprocentową intymność oraz swobodę. Salon wyróżnia nie tylko wschodnia atmosfera, ale również niezwykle atrakcyjne ceny, przystępne dla każdego klienta.

Kto może skorzystać z masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny jest przeznaczony głównie dla osób przemęczonych, zestresowanych i spiętych, a także dla tych, którzy borykają się z bezsennością czy depresją. Jego pozytywny wpływ na organizm pozwala złagodzić objawy chorób cywilizacyjnych, a przy regularnym wykonywaniu zabiegu, może je nawet zniwelować. Zanim jednak zdecydujesz się na masaż relaksacyjny, powinieneś przeanalizować podstawowe przeciwwskazania, które wykluczają możliwość wykonania takiej usługi. Są to między innymi: nadciśnienie, łamliwość kości, wady serca oraz choroby nowotworowe. Ważne jest, aby wcześniej zapoznać się z listą ograniczeń, by móc cieszyć się masażem w stu procentach.

Masaż relaksacyjny Poznaniu (Przeźmierowie) - jak się przygotować?

 • Pamiętaj, aby na czas zabiegu zdjąć wszelką biżuterię oraz akcesoria.
 • Pamiętaj, aby na czas zabiegu zdjąć wszelką biżuterię oraz akcesoria.
 • Weź wcześniej odświeżający prysznic.
 • Nie jedz ciężkostrawnych posiłków przed masażem.

Zatem jeżeli potrzebujesz poprawić swoje samopoczucie, a wcześniej nie próbowałeś takiego rozwiązania, to zdecydowanie dobra okazja, by to zmienić. Decydując się na masaż relaksacyjny w Poznaniu (Przeźmierowie), poczujesz się jak nowo narodzony.