Refleksologia w Warszawie Zamów teraz

Refleksologia, lub terapia "zonowa" – metoda terapii holistycznej. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami, które znajdują się na stopach, rękach oraz twarzy. Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

Tajski masaż stóp i nóg (refleksologia)
Tajski masaż głowy (refleksologia)

Według refleksologii ciało ludzkie dzieli się na 5 par stref, zwanych zonami, które biegną od czubka głowy do stóp i rąk, gdzie znajdują swoje zakończenie w obszarach refleksów. Jeśli któryś z organów jest obecny w jednej lub dwu zonach, odpowiadający mu obszar refleksów można znaleźć w tej samej strefie na stopach. Kiedy uciskamy te miejsca, stymulujemy przepływ energii, która ma działać uzdrawiająco na znajdujące się w zonie narządy.

Refleksologia, będąc terapią holistyczną, opiera się na koncepcji, w której cały ludzki organizm znajduje swoje odbicie w poszczególnych jego częściach. Zgodnie z tą teorią żaden z organów nie funkcjonuje w izolacji, ale współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii. Poprzez pracę na refleksach stóp refleksolog ma powodować usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadzić organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej.

Refleksologia Warszawa - wskazania

Masaż refleksologiczny jest zalecany szczególnie przy następujących dolegliwościach: bólach zlokalizowanych w kręgosłupie, karku; problemach ze sztywnymi mięśniami; bólach głowy i migrenach; schorzeniach zatok; bezsenności; problemach z utrzymaniem wagi; schorzeniach pęcherza moczowego; infekcjach górnych dróg oddechowych; schorzeniach układu pokarmowego takich jak zgaga, zespół jelita drażliwego; egzemach i trądziku u dorosłych.

Przeciwwskazania

  • ciąża o prawidłowym przebiegu (nie należy masować refleksów narządów rozrodczych);
  • ciąża zagrożona;
  • ciężkie infekcje przebiegające z gorączką;
  • złamania;
  • uszkodzenia stóp;
  • choroby wymagające leczenia chirurgicznego;
  • grzybica stóp;
  • stany zapalne naczyń żylnych i układu limfatycznego.

Refleksologia Warszawa

W naszym salonie Thai World oferujemy wykonanie różnego rodzaju masaży: klasycznych, relaksacyjnych i na gorąco. Wystrój oraz klimat, jakie panują w tym miejscu, sprawią, że poczujesz się tak, jak w Tajlandii. Wykwalifikowany personel zapewnia najlepszą jakość wykonywanych usług. Masażystki zdobywały swoje doświadczenie właśnie w tym kraju, dlatego poziom obsługi odzwierciedla standardy azjatyckie. Jeśli interesujesz się tajskimi technikami, zapraszamy na specjalistyczny masaż - refleksologię w Warszawie. Dowiedz się, czym jest refleksologia i jakie są jej zalety.

Refleksologia w Warszawie - czym jest?

Stopa człowieka posiada tysiące zakończeń nerwowych, które są połączone z mózgiem. Refleksologia jest niezwykłą formą terapii, którą wykonuje się najczęściej właśnie na stopach, ale także dłoniach, twarzy i uszach. Charakteryzuje ją podejście holistyczne. Zabieg polega na uciskaniu punktów zakończeń nerwowych. Są one nazywane są przez masażystów refleksami. Uciskanie tych obszarów wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz poprawia funkcjonowanie organizmu. Taki zabieg wymaga niezwykłych umiejętności, doświadczenia i wprawy, którą jesteśmy w stanie Ci zapewnić. Praca nad uciskiem punktów nerwowych pobudza przepływy impulsów oraz wzmaga ukrwienie narządów wewnętrznych. Organizm bardzo szybko się regeneruje i wraca do formy.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla zdrowej osoby, natomiast pojawienie się dyskomfortu podczas masażu może świadczyć o tym, że organizm boryka się z jakimś problemem. Zabieg wykonywany przez profesjonalistę sprawia, że klient jest w pełni zrelaksowany i czuje się komfortowo podczas sesji. Wybór serii masaży zapewnia spektakularne efekty i przynosi wiele korzyści, które w niedługim czasie odkryjesz

Refleksologia w Warszawie - zapraszamy do Thai World SPA

Jeśli udasz się na zabieg refleksologii lub zdecydujesz się na serię terapii, odzyskasz równowagę ciała i ducha. Znacznie poprawi się jakość Twojego życia, a wszelkie dolegliwości fizyczne znikną. Refleksologia sprawi, że odzyskasz wewnętrzny spokój, zniknie napięcie w ciele spowodowane stresem i nerwowymi sytuacjami. Odczujesz niezwykły przypływ energii, dzięki oczyszczeniu, a także stymulowaniu układu nerwowego. Zabieg pomaga w walce z problemami na tle emocjonalnym, takimi jak depresja i zaburzenia nerwowe. Refleksologia gwarantuje regenerację oraz wzmocnienie całego organizmu.

Refleksologia w Warszawie zapewni Ci wewnętrzny spokój i pełnię optymizmu. To pozwoli Ci odkryć życie na nowo!