Tajski masaż gorącymi kompresami ziołowymi Zamów teraz

Masaż stemplami ziołowymi jest wykonywany za pomocą białych bawełnianych torebek, zawierających mieszankę ziół mających zbawienny wpływ na ludzki organizm. Należą do nich: trawa cytrynowa, kurkuma, liście eukaliptusa, imbir lekarski czy cynamonowiec. Stemple ziołowe są przed masażem podgrzewane, tak aby uwolnić zgromadzone w nich olejki eteryczne, a następnie są wmasowywane w ciało. Masaż ziołowy oprócz silnego działania odprężającego, działa także przeciwbólowo oraz pobudza przemianę materii. W Tajlandii często stosowany jest jako "apteczka pierwszej pomocy" na rozmaite schorzenia.

Tajski masaż gorącymi kompresami ziołowymi

Wskazania do masażu gorącymi kompresami ziołowymi

Ze względu na działanie zawartych w nich składników, masaż stemplami ziołowymi poleca się osobom, którym dokucza ból mięśni, chronicznie zmęczonym, zestresowanym i tym, które pracują w pozycji siedzącej. Masaż stemplami ziołowymi ma też pomóc tym, którzy chcą zredukować cellulit lub schudnąć, ponieważ zabieg przyspiesza proces przemiany materii. Masaż stemplami ziołowymi polecany jest również jako sposób na wzmocnienie odporności i odżywienie skóry.

Przeciwwskazania do masażu gorącymi stemplami ziołowymi

Warto też dodać, że istnieje niemało przeciwwskazań do masażu stemplami ziołowymi. Nie mogą z niego korzystać kobiety w trakcie miesiączki, jak również te będące w ciąży. Ponadto, na zabieg nie powinny zapisać się osoby cierpiące na trwałe poszerzenie żył powierzchniowych, czyli żylaki i te, u których występuje problemy z krzepliwością krwi. Jeśli na skórze występują pęcherze, jest ona popękana, poraniona, jeśli występują choroby skóry również trzeba zrezygnować masażu stemplami ziołowymi.